Kontaktujte nás

Chystané reformy na podporu zaměstnanosti se podnikatelům vyplatí

Ministerstvo práce a sociálních věcí chystá do roku 2020 nové reformy na trhu práce, které mají podpořit zejména zaměstnanost v České republice (cílem je dosažení 75% zaměstnanosti). Podnikatelé v této strategii politiky zaměstnanosti najdou mnohé výhody.

Reformy se zaměří zejména na kraje s vysokou mírou nezaměstnanosti. Mají napomáhat k vzniku nových pracovních míst na základě investičních pobídek pro podnikatele a také vzdělávat uchazeče o zaměstnání. Změn se také dočká zaměstnávání zdravotně postižených.

Podnikatele zaujmou především zmíněné investiční pobídky, například ve formě slevy na dani, rekvalifikace zaměstnanců či poskytnutí hmotné podpory pro vznik nových pracovních míst. Pro získání investičních pobídek však podnikatel musí splnit kritéria stanovená zákonem.

Ministerstvo práce a sociálních věcí se chystá podpořit také začínající podnikatele a absolventy, a to formou rekvalifikačních kurzů širšího záběru, poradenských služeb, poskytováním vhodných podmínek pro startupy a nové projekty nebo finanční kompenzace při zahájení podnikání.

Účetnictví Praha, vedení účetnictví, daňové poradenství

Poptávkový formulář