Kontaktujte nás

Jak se stát neplátcem DPH?

Podnikáte, ale chtěli byste spadat do kolonky „neplátce DPH“, protože je to pro vás finančně výhodnější? Poradíme vám, jak na to.

V jakých případech se vyplatí vystupovat jako „neplátce DPH“?

Ze zákona jste povinni odvádět DPH ve chvíli, kdy váš obrat za posledních 12 měsíců přesáhne částku 1 milion korun. Jenomže když prodáváte službu nebo zboží neplátcům DPH, je pro vás výhodnější, pokud sami DPH také neplatíte. Nemusíte tak navyšovat konečnou cenu o daň z přidané hodnoty a tím pádem máte větší šanci, že si vaši odběratelé nebo chcete-li zákazníci, nevyberou někoho jiného. Zvýšíte tím svou konkurenceschopnost. Jenomže jak to udělat, když váš obrat už převyšuje onen 1 milion korun?

S dvěma společnostmi je to hračka

Je to jednoduché. Východiskem pro vás mohou být dvě společnosti. Na novou společnost s ručením omezeným zcela legálně převedete část svých tržeb, čímž snížíte obrat pod zákonem danou hranici. Vašim zákazníkům tak dopřejete cenu, která je pro ně přijatelná. Navíc vám odpadnou některé starosti s EET. Zbavíte se také hlídání termínů, které mají plátci DPH červeně zakroužkované v kalendáři. Ve chvíli, kdy již za posledních 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců nemáte obrat větší než 1 milion korun, můžete si zažádat o vyjmutí z registru plátců DPH. Veškerou problematiku o registraci k DPH včetně vyjmutí z registru řeší § 106b zákona o DPH.

Podnikejte s novou společností už za 24 hodin

Jestli se už dopředu děsíte, že se vám nechce absolvovat zakládání nové společnosti, nevěste hlavu. Máme pro vás hned několik možností, jak se k nové společnosti dostat rychle a bez zbytečného byrokratického martyria. Nejrychlejším způsobem je koupě ready made společnosti. Její největší výhoda spočívá v tom, že s ní podnikáte již za 24 hodin. Ready made společnost není zatížená žádnými závazky ani pohledávkami a čeká pouze na nového vlastníka. Další možností je založení společnosti na klíč. Stačí, pokud nám řeknete, jak má firma vypadat a my už se postaráme o vše ostatní včetně zápisu do obchodního rejstříku. Pokud nemáte času nazbyt, můžete si od nás dokonce nechat založit firmu na dálku. V takovém případě nám postačí plná moc, a my společnost založíme bez vaší osobní účasti.

Chcete se nás na cokoli zeptat nebo se rovnou domluvit na spolupráci? Kontaktujte nás, rádi vám se vším pomůžeme.

Poptávkový formulář