Kontaktujte nás

Sídlo firmy v bytě.

Sídlo firmy v bytě, jaká jsou pro a proti?

Sídlo firmy v bytě může mít svá pro a proti, připravili jsme pro vás článek, ve kterém se dozvíte výhody a nevýhody tohoto řešení.

V bytě můžete mít sídlo jen za určitých podmínek

Sídlo musí mít každý, kdo podniká. V případě firmy je natolik důležité, že bez něj nelze společnost zapsat do obchodního rejstříku. U OSVČ se spíš setkáte s názvem „místo podnikání“, ale jedná se prakticky o to samé. Většina firem má sídlo svého podnikání v kanceláři, popřípadě v místě, kde probíhá výroba. Někteří podnikatelé umísťují sídlo do svého bytu. Doma ho ale můžete mít pouze v případě, je-li to slučitelné s povahou a rozsahem činnosti podnikání. Byt musí být ve vašem vlastnictví, když tomu tak není, potřebujete písemný souhlas majitele nemovitosti.

Byt nebude působit věrohodně na vaše obchodní partnery

I když se na první pohled zdá, že sídlo firmy v místě bydliště je výhrou, není tomu tak. Představte si, že jednáte s obchodními partnery nebo zákazníky ve vlastním bytě. Cizí osoby vám částečně naruší soukromí vašeho domova a zároveň nebudete působit příliš dobře. Je velký rozdíl, jestli jednáte o zakázkách kdesi v panelákovém bytě, nebo v moderních a reprezentativních kancelářích. Problémem může být také kontakt se zaměstnanci, hlavně v případě, že se firmě bude dařit a počet zaměstnanců poroste. To s sebou nese potřebu někde uspořádat poradu nebo školení a byt v tomto případě rozhodně není nejlepší volbou.

Pozor na nevyžádané návštěvy u vás doma

Myslete také na to, že vaší firmě se nemusí dařit. Kdybyste se dostali do exekuce, těžko budete vysvětlovat, co může v bytě exekutor považovat za osobní a co za firemní majetek. Vaše adresa navíc bude snadno dohledatelná. Tím se automaticky zvyšuje riziko, že kdokoli může obtěžovat vaše rodinné příslušníky.  Bydlíte-li v krásné nemovitosti ve vilové čtvrti, vzbudíte zájem závistivců nebo zlodějů. Byt v paneláku zase nebude působit důvěryhodně a naznačí, že na tom vaše firma není finančně nejlépe.

Přejděte k nám

Pokud začínáte a hledáte sídlo pro svou firmu nebo expandujete a chcete nové sídlo, obraťte se na nás. Jak jednoduše změnit sídlo společnosti, si přečtěte v našem předchozím článku. A co se sídlem u nás získáte?

Sídlo na prestižní adrese za jednotnou cenu od 390 Kč měsíčně.

• V ceně programu Ready-Made můžete kdykoli využít virtuální kancelář.

• Dáme vám k dispozici recepční, která bude denně přebírat vaše zásilky nebo vyřizovat telefonní hovory.

Sídlo nabízíme na Praze 1, Praze 2, Praze 3, Praze 5, Praze 6, Praze 9, Praze 10.

Poptávkový formulář