Kontaktujte nás

Popis jednotlivých offshore destinací

Kypr

Ze zemí EU má nejnižší daň, která činí 10% a zároveň jsou od daně osvobozeny dividendy. Pro firmy platí povinnost vést účetnictví a audit hospodářského výsledku.

Lucembursko

Je vhodné hlavně jako sídlo holdingových společností. Vzhledem k výši daní (firemní 20 – 21%), veřejně přístupnému registru či povinnému auditu je využívána tato země hlavně jako prestižní adresa.

 USA

Sídlo firmy v USA zajišťuje lepší přístup na tamní trh. Firemní daň se liší podle jednotlivých států.

Nizozemsko

Je oblíbené hlavně díky vyspělému podnikatelskému prostředí a dobré vymahatelnosti práva. Nejedná se o tradiční daňový ráj, firmy mají povinnost vést účetnictví i audit hospodářských výsledků. Firemní daň činí 20 – 25 %.

Britské Panenské ostrovy

V této zemi je firemní daň nulová, platí se pouze paušální daň 350 dolarů ročně. Země zároveň nepožaduje vedení účetnictví, předkládání auditu a registr firem není přístupný veřejnosti. S Českou republikou byla ale podepsána dohoda o výměně daňových informací, proto, se tato destinace stává por české firmy neatraktivní.

Belize

Firmy platí pouze paušální daň 100 dolarů, nemusejí podávat finanční výkazy a nepodléhají ani auditu.

Gibraltar

Neplatí se daň ze zisku, ani z dividend, úroků nebo převodu cenných papírů. Jména vlastníků také nejsou zpřístupněna.

Monako

Firemní daň v Monaku činí 33,3%, v prvních letech jsou firmy osvobozeny od daní. Firmy nemusí platit daně z příjmů, platí pouze daně dědické a darovací.

Kajmanské ostrovy

Nulové zdanění a vysoká anonymita. V této zemi sídlí mnoho banky i hedgeových fondů.

Bahamy

Firmy se sídlem na Bahamách neplatí daně ze zisků, dividend, kapitálových zisků ani z přidané hodnoty. Povinný je pouze paušál ve výši 350 dolarů. Současně je zde i výhoda vysoké anonymity.

Nizozemské Antily

Firemní daň činní 2,5 – 2,5 %, podléhá nizozemskému právnímu i daňovému systému. Nabízí vysokou míru anonymity.

Bermudské ostrovy

Bermudské ostrovy nabízejí také nulovou daň ze zisku nebo dividend, byla však podepsána dohoda o výměně daňových informací s Českou republikou.

Seychelská republika

Země poskytuje vysokou ochranu soukromí a anonymitu. Účetnictví je povinné, ale není potřeba audit. Firemní daň je nulová.

Lichtenštejnsko

Firemní daň je ve výši 7,5 – 15%. Země umožňuje založit investiční fond, který má platnou licenci platnou v celé Evropské unii a pouze 4% daň z kapitálu.

Panama

Firmy platí pouze roční paušál okolo 300 dolarů, mají nutnost vést účetnictví i audit a registr firem země je neveřejný. Panama je považována za nejstarší daňový ráj.

Offshore společnosti, založení offshore společnosti, společnosti v zahraničí

Poptávkový formulář