Kontaktujte nás

4 věci, na které by jste si měli dát pozor při začátku podnikání

Představy, se kterými začínáte podnikat, se pak od reality často liší. Přinášíme čtyři věci, které vám nemusí při startu přijít na mysl a mohou vás zaskočit.

Cash-flow

Mít dostatek finanční hotovosti na pravidelné i nepravidelné provozní výdaje patří přitom mezi nejdůležitější věci, na které byste měli na začátku pamatovat. Začínající podnikatelé potřebu likvidity často podceňují a domnívají se, že se stačí zaměřit na hospodářské výsledky. Disponovat dostatečnou finanční rezervou je přitom minimálně stejně důležité. Cash-flow navíc často hraje roli při žádostech o úvěr, kdy se banky právě na dostatek cash-flow dívají.

Nesolventnost obchodních partnerů

Tím překvapením je nesolventnost řady obchodním partnerů, se kterými se podnikatel, orientující se především na B2B byznys, během své činnosti setká. Pokud v rámci svého podnikání nenarazíte na nikoho, kdo by vám vůbec nezaplatil fakturu či se s platbou o několik měsíců opozdil, můžete hovořit o obrovském štěstí.

Potřeba vlastní provozovny

Mnoho podnikatelů také uvedlo, že kdyby znovu začínali, zajistili by si dopředu vlastní provozovnu a neprovozovali by živnost v pronájmu. Důvod je nasnadě – výše nájmů, která podle nich šplhá do nebezpečných výšek. Jenže zdaleka ne každý živnostník má vlastní prostory, ve kterých by mohl podnikat. Řešením může být kombinace podnikat ve vlastním domě. Opět však platí, že luxus vlastní provozovny ve vlastním době si může dovolit jenom malá část živnostníků.

Množství administrativy

A na závěr upozornění na fakt, o kterém každý ví, a přesto každého realita překvapí. Řeč je o velikosti byrokratické zátěže a “oblíbeného” papírování. Právě množství administrativy překvapilo v začátcích velkou část oslovených živnostníků. “Zaskočilo mě, které všechny úřady a instituce musím projít a zeptat se, co a jak s mým oborem souvisí a co musím dodržovat.

Prodej společnosti, prodej firmy, prodej sro

Poptávkový formulář